اخبار

کاهش نرخ دلار با مشخص شدن نتایج انتخابات

کاهش نرخ دلار با مشخص شدن نتایج انتخابات

امروز ارزش ارز به دنبال اثرات ناشی از جنگ روانی حاصل از انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری با کاهشی شدید روبه‌رو شد. دلار که در روزهای اخیر در بازار آزاد تا ۶۲ هزار تومان افزایش یافته بود، اکنون به زیر 60 هزار تومان رسیده است.

این موضوع به باور برخی از معامله‌گران در واکنش به  اعلام نتایج نهایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان است و آن‌ها معتقدند که جناح کاهشی در واکنش به نتایج انتخابات وارد بازار ارز شده است، اما افت ناپایدار موجود در بازار نشان‌دهنده تغییر دائمی روند نمی‌باشد و بازار صرفاً به این رویداد سیاسی واکنش هیجانی نشان داده است.

به اعتقاد برخی دیگر نیز پیروزی مسعود پزشکیان امیدها را برای بهبود روابط ایران با کشورهای غربی افزایش داده است، امری که ممکن است فرصت‌هایی برای کاهش تنش‌های هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی ایجاد کند.

علاوه بر این طی خبری که قبلا توسط فولادگستر حداد منتشر شد، نرخ جهانی دلار نیز روندی نزولی داشته که این موضوع هم روی کاهش قیمت دلار در ایران تاثیر مستقیم داشته است.

با توجه به مسائلی که بیان شد، پیش‌بینی می‌شود که این روند کاهشی در بازار طی روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد و شاهد کاهش بیشتر نرخ دلار باشیم.

کد خبر: 041602

تاریخ: 16 تیرماه 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *