اخبار

چالش برانگیز شدن افزایش تولید فولاد چین

شمش فولادی

طبق گزارش پایگاه خبری فولاد ایران تولید آهن و فولاد خام چین در ماه می افزایش داشت و انتظار می‌رود این روند در ماه ژوئن نیز ادامه یابد. با این حال، این افزایش تولید ممکن است به زودی روی قیمت فولاد تأثیر بگذارد زیرا تقاضای بازار در بخش‌های ساختمانی و تولیدی در ماه ژوئن کاهش یافته است. برخی از فعالان بازار پیش‌بینی کرده بودند که تولید آهن و فولاد خام چین در ماه ژوئن به دلیل حاشیه سود مطلوب فولادسازان همچنان افزایش یابد.

طبق گزارش‌ها تقاضای داخلی فولاد در بخش ساخت و ساز چین به دلیل کاهش شدید تقاضا در بخش املاک و نبود رشد قابل توجه در پروژه‌های زیربنایی کاهش یافته است.

علاوه بر این، فروش خودروهای سواری نیز در چین کاهش داشته است، به طوری که فروش خودروهای داخلی در 10 روز اول ژوئن نسبت به سال گذشته 8 درصد کاهش و نسبت به ماه گذشته 23 درصد افت داشته و به 360,000 دستگاه رسیده است.

تقاضا برای محصولات فولادی خودروسازی از اواخر ماه می کاهش یافته است و با توجه به تنش‌های تجاری جهانی و کاهش درآمدها، انتظار نمی‌رود فروش خودرو و تقاضای فولاد در چین بهبود یابد.

با کاهش تقاضای نهایی و چشم‌انداز ضعیف بازار، برخی منابع پیش‌بینی می‌کنند که افزایش تولید فولاد چین به زودی بر بازار تأثیر گذارد و در نتیجه ممکن است رشد تولید فولاد چین مهار شده و تولید سالانه در سال 2024 کمتر از سال گذشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *