اخبار

بالا رفتن قیمت جهانی طلا

بالا رفتن قیمت جهانی طلا

پس از کاهش قیمت جهانی طلا در روز گذشته، امروز سه شنبه 19 تیرماه معادل 9 جولای، نرخ آن در معاملات افزایش یافت و به ۲۳۶۴ دلار و سه سنت در هر اونس رسید.

افزایش مجدد قیمت طلا را می‌توان به ضعیف شدن دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا نسبت داد. معامله گران مشتاقانه منتظر شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در کنگره هستند تا نکات جدیدی در مورد زمان‌بندی کاهش نرخ بهره ارائه کنند.

بر اساس گزارش  CME’s Fedwatch Tool، بازارها با 77 درصد احتمال پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو در ماه سپتامبر نرخ بهره را کاهش دهد. حتی انتظار می‌رود که کاهش دیگری تا ماه دسامبر نیز انجام شود. علاوه بر این گزارش ناامیدکننده روز جمعه بازار کار ایالات متحده، کاهش نرخ فدرال رزرو را در سپتامبر تایید کرد.

سخنان پاول، رئیس فدرال رزرو، می تواند انتظارات فدرال رزرو را تقویت کند و قیمت طلا را به بالاترین سطح تاریخ به بیش از 2400 دلار برساند که به ضرر دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه خزانه داری است.

از سوی دیگر با افزایش درگیری‌های جنگ اسرائیل و غزه و همچین حمله‌ی روسیه به یک بیمارستان در اوکراین، هیجان بازار می‌تواند قیمت طلا را به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن افزایش دهد.

قیمت طلا روز دوشنبه به دلیل افزایش سود و نگرانی از تقاضای طلا در چین کاهش یافت. چراکه بانک خلق چین (PBOC) روز یکشنبه اعلام کرد، چین در پایان ژوئن 72.80 میلیون تروی اونس طلا در اختیار دارد که نسبت به پایان ماه می تغییری نکرده است. این دومین ماه متوالی بود که PBOC از اضافه کردن طلا به ذخایر خود خودداری کرد.

منبع خبر: fxstreet

کد خبر: 041902

تاریخ: 19 تیرماه 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *