اخبار

افزایش احتمالی نرخ بهره در آمریکا

افزایش احتمالی نرخ بهره در آمریکا

یکی از مقامات عالی ‌رتبه فدرال رزرو بیان داشت که در صورت حفظ تورم در سطح فعلی، احتمال دارد نرخ بهره دوباره افزایش یابد. این مقام همچنین اظهار کرد که مهاجرت و محرک‌های مالی قوی می‌توانند به افزایش سریع‌تر قیمت‌ها در آمریکا نسبت به سایر اقتصادهای پیشرفته منجر شوند.

میشل بومن، یکی از اعضای ارشد فدرال رزرو و یکی از رأی‌دهندگان کمیته بازار آزاد فدرال، اعلام کرد که تمایل دارد هزینه‌های استقراض را مجددا افزایش دهد، حتی اگر تورم متوقف شود یا کاهش یابد.

لیزا کوک، یکی دیگر از رؤسای فدرال رزرو، در نیویورک اعلام کرد که احتمالا تورم در سال آینده به شدت کاهش خواهد یافت و در برخی مواقع نیاز به کاهش نرخ بهره برای حفظ تعادل اقتصادی خواهد بود.

سرمایه‌گذاران هنوز شرط می‌بندند که فدرال رزرو در جلسه میان‌مدت خود در سپتامبر نرخ بهره را یک چهارم واحد کاهش دهد. با این وجود، برخی بر این باورند که شرایط مالی ضعیف‌تر و محرک‌های دولت فدرال می‌توانند تقاضا را افزایش دهند و تورم را تسریع کنند.

به گزارش فولادگستر حداد، انتظار می رود در روزهای آتی با احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا، قیمت دلار در کشور نیز روندی صعودی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *