اخبار

آیا فقط همین اخبار باعث نوسانات قیمت جهانی طلا شده؟

آیا فقط همین اخبار باعث نوسانات قیمت جهانی طلا شده؟

طبق گزارش‌ها قیمت طلا در روز چهارشنبه و در اوایل جلسه معاملاتی اروپا با افزایش جزئی معامله می‌شود. افزایش گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این که احتمالاً فدرال رزرو ایالات متحده از اوایل سپتامبر شروع به کاهش نرخ بهره خواهدکرد، همچنان باعث افزایش قیمت طلا شده‌است. علاوه بر این افزایش تنش‌های ناشی از جنگ را هم می‌توان به عنوان دلیلی مبنی بر بالا رفتن نرخ طلا در سطح جهانی دانست. از سوی دیگر، توقف خرید طلا توسط بانک مرکزی چین برای دومین ماه متوالی ممکن است معامله‌گران را وادار به کاهش شرط‌بندی‌های صعودی در فلز زرد کند زیرا چین بزرگترین مصرف کننده طلا در جهان است.

سرمایه‌گذاران در روز چهارشنبه شاهد شهادت دوم شش ماهه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو همراه با سخنرانی میشل بومن و آستن گولزبی، رئیس فدرال رزرو خواهند بود. روز پنجشنبه، داده‌های تورم شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده به دقت رصد خواهد‌شد. این داده ها ممکن است وضوح بیشتری در مسیر نرخ بهره ایالات متحده ارائه دهد.

کاهش یا افزایش قیمت طلا؟

چین ذخایر طلای خود را برای دومین ماه متوالی در ژوئن، پس از یک دوره 18 ماهه خرید، ثابت نگه داشت. داده‌های رسمی بانک مرکزی چین ذخایر طلای این کشور را 2264 تن نشان می‌دهد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) روز سه‌شنبه در شهادت خود در کنگره گفت که جدیدترین داده‌های تورم نشان‌دهنده پیشرفت اندکی است و داده‌های خوب بیشتر، می‌تواند در را برای کاهش نرخ بهره باز کند. پاول با تأکید بر اینکه بانک مرکزی به تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های پولی با برگزاری جلسه ادامه خواهد داد، افزود: بالا نگه داشتن نرخ‌های بهره برای مدت طولانی می‌تواند رشد اقتصادی را به خطر بیندازد. پاول همچنین اظهار داشت که قرائت تورم در سه ماه اول سال جاری باعث افزایش اعتماد مقامات فدرال رزرو به کنترل تورم نشده است.

روز سه شنبه با افزایش تنش‌های جنگ به خصوص حمله‌ی روسیه به یک بیمارستان مخصوص کودکان در اوکراین، جامعه جهانی واکنش‌های زیادی به این حملات داشتند. امروز جو بایدن در نشست رهبران ناتو در واشنگتن تعهد کرد که به صورت قاطع از اوکراین در مقابل تهاجم روسیه پشتیبانی کند. او همچنین اعلام کرد که از فرصت‌های بین‌المللی بهره خواهد گرفت تا به هم‌پیمانان داخلی و خارجی خود نشان دهد که همچنان قادر به رهبری این اتحاد است.

منبع خبر: fxstreet

کد خبر:042001

تاریخ: 20 تیرماه 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *